Την Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου 2022 πραγματοποιήσαμε Διδακτική Επίσκεψη στο Βαφοπούλειο Πνευματικό Κέντρο, στην έκθεση “Αγώνες για την Ελευθερία”, στην οδό Βαφόπουλου 5.. Η έκθεση περιλαμβάνει τις συλλογές Α. & Λ. Χαΐτογλου, Β. Νικόλτσιου & Γ. Μυλωνά. Στις φωτογραφίες εικονίζονται στιγμιότυπα από την ξενάγηση του Βασίλη Νικόλτσιου στους μαθητές του σχολείου μας τον οποίο ευχαριστούμε ιδιαιτέρως για τις πολύτιμες πληροφορίες που μοιράστηκε μαζί μας.
![](https://www.13epalthess.gr/wp-content/uploads/2022/03/2-300x225.jpg)
![](https://www.13epalthess.gr/wp-content/uploads/2022/03/4-300x225.jpg)
![](https://www.13epalthess.gr/wp-content/uploads/2022/03/5-300x225.jpg)
![](https://www.13epalthess.gr/wp-content/uploads/2022/03/Α-212x300.jpg)
![](https://www.13epalthess.gr/wp-content/uploads/2022/03/ΒΑΦΟΠΟΥΛΕΙΟ-1-300x225.jpg)
![](https://www.13epalthess.gr/wp-content/uploads/2022/03/ΒΑΦΟΠΟΥΛΕΙΟ-3-300x225.jpg)